Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinejk.arkadia blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
163159 odwiedzin | wpisów: 62, komentarzy: 317, obserwuje: 65
 

Ekipa budowlana + projektant + kierownik budowy

autor: jk.arkadia blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tak jak w tytule mamy już podpisane umowy:

- Ekipa: od fundamentów po papę na dachu

- Projektant: adaptacja (zmiany o których pisaliśmy wcześniej), przyłącze wod-kan,    przyłącze energ

Kierownik budowy w osobie w/w projektanta zgodził się nam również nadzorować budowę.

Teraz zostaje nam poszukać hydraulika, który zacznie już na etapie fundamentów. Poza tym należałoby podjąć  decyzję co do wykonawcy przydomowej oczyszczalni ścieków tym bardziej, że ruszyły już kredyty BOŚ finansowane z WFOSiGW. Oni również dopłacają do solarów.


Rekuperator?Ogrzewanie podłogowe?

autor: jk.arkadia blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Chcieliśmy podzielić się z Wami naszymi uwagami co do rekuperatora.

Dużo czytaliśmy o rekuperacji ale dopóki na własne oczy nie zobaczyliśmy jak działa nie byliśmy przekonani. Niemniej jednak wiemy z autopsji jak mieszka się w nowowybudowanych domach - wszystko bardzo ładnie wygląda, ale jak się lepiej popatrzy okna zaparowane głównie w łazience a w czasie większych imprez, gdy na niewielkiej powierzchni gromadzi się wiele ludzi, powietrze szybko staje się cięższe. Rekuperator ma być ratunkiem w takich sytuacjach, gdyż wentylacja grawitacyjna nie radzi sobie z wymianą powietrza w domu.

Umówiliśmy się, więc z jednym z dystrybutorów fińskich rekuperatorów, który pokazał nam całą instalację już zamontowaną w domu Iiiiiiiiii........prawie nas przekonał!

Czym? Otóż tym, że w domu czuje się ŚWIEŻE powietrze! Poza tym urządzenie działa NAPRAWDĘ cicho, w 3-stopniowym programie słyszalny jest najszybszy tryb (największa cyrkulacja powietrza). Samo urządzenie jest prawie niesłyszalne. Natomiast otwory nawiewne w poszczególnych pomieszczeniach emitowały delikatny "szum"(nie mylić z hałasem). Przy włączonym tv, radiu lub w codziennej eksploatacji jest  zupełnie niesłyszalny.

Cicha praca jest (podobno) efektem montażu całej instalacji z rur spiralnych SPIRO z cienkich blach ocynkowanych. Na początku mieliśmy ogromne obawy do hałasu emitowanego przez wentylatory, jednak okazuje się, że nie jest tak źle jak myśleliśmy. Oczywiście to nie jest ostatni dom z systemem wentylacji mechanicznej jaki chcemy wybadać.
Dodatkowo przyglądaliśmy się jak sprzęt radzi sobie z temperaturami jakie nas nękają tej zimy (czytaliśmy, że niektóre rekuperatory po prostu zamarzają!). Ten akurat na duży mróz był przygotowany - posiada układ przeciwzamrożeniowy (grzałka docieplająca bardzo zimne powietrze wlatujące do środka)

Ciekawostką dla nas było to, że nie można montować szczelnych drzwi w pomieszczeniach z otworem nawiewnym. Od podłogi musi być min. 1 cm szczeliny bądź otwory wywiewne w drzwiach (takie jak w drzwiach łazienkowych). Tak na chłopski rozum to oczywiste, bo jak powietrze ma krążyć jak je szczelnie zamkniemy w 1 pomieszczeniu gdzie powietrze jest wtłaczane do środka?Powtaje wówczas nadcićnienie.

Jedyne co odstrasza to koszt zakupu tej przyjemności. Nasza instalacja miałaby kosztować 16tys. zł - bez gruntowego wymiennika ciepła, za który trzeba dopłacić dodatkowo ok 4tys. zł.... Choć wydaje się to dość dużo, to po przeanalizowaniu 2 innych ofert (min 20tys. zł) jest OK. Należy również dodać, że rezygnujemy z budowy 1 z 2 kominów.

Co więcej - facet w calutkim domu miał ogrzewanie podłogowe. My co prawda byliśmy zdecydowani ale tylko na parterze. Na początku trochę nas to zdziwiłojego podejście, ale gdy na spokojnie usiedliśmy i przeanalizowaliśmy wydaje się to całkiem logiczne. Tylko jak kaloryfer padnie to jego naprawa czy wymiana to pikuś (pan pikuś blog budowlany - mojabudowa.pl ), w przypadku awarii przy ogrzewaniu podłogowym będzie bałagan... Temat do przemyślenia. Może ktoś podzieli się swoimi uwagami odnośnie zastosowania ogrzewania podłogowego w całym domu? Czy warto?

 

 

 


Komentarze (6)
autor:aksamitka2boleslawiec dodano: 2010-02-05 | 16:27:35
Witam.Zajrzyjcie do nas,mieliśmy podobny dylemat,ale po podpowiedziach blogowiczów decydujemy się na podłogówkę.Pozdrawiam.
Tytuł: dziękuję
autor:jk.arkadia dodano: 2010-02-06 | 10:19:53
bardzo, za cennne zródło informacji. Nurtuje mnie tylko jeszcze jedno mini pytanie: a co jak się zapsuje, awaria - zrywanie podłogi?...
autor:aksamitka2boleslawiec dodano: 2010-02-06 | 23:43:47
W razie awarii podłoga sama odejdzie,a raczej odpłynie-to oczywiście żart i oby się nie spełnił.Generalnie dzisiaj większość instalacji jest podtynkowych,nawet centralne z grzejnikami ściennymi ma instalację rozprowadzoną pod posadzką.
Zawsze jest jakieś ryzyko,ale podłogówka jest już na tyle popularna,a powszechna powszechna,ze raczej nic nie powinno się stać.Tak myślę.
Pozdrawiam.
autor:aksamitka2boleslawiec dodano: 2010-02-06 | 23:44:54
Miało być popularna i powszechna....
Tytuł: ja tez jestem
autor:jk.arkadia dodano: 2010-02-07 | 13:28:07
pełna optymizmu ale zawsze jest ale;) czy u ciebie aksamitko była juz w wstępna wycena? bo z tego ci sie oriętowałam to wychodzi 100 zł za m.Czy masz juz wyrane panele? Pozdarwiam
autor:aksamitka2boleslawiec dodano: 2010-02-07 | 23:47:13
Wstępnej wyceny jeszcze nie było i powiem szczerze,nie mam pojęcia o cenach za metr kwadratowy.Wydaje mi się,ze za całość czyli kocioł jednofunkcyjny,bojler,kominek z płaszczem wodnym,podłogówką,sterownikami i robocizna powinno wyjść około 45000.Może się mylę.
Mimo,ze mamy dopiero fundamenty, współpracujemy z projektantką wnętrz,która powinna się dokładniej określić z cenami wyposażenia domu kolo maja-mam Was w obserwowanych,wiec napisze coś więcej jak będę wiedział.
Strzałka.
 
Pow. użytkowa: 104.5 m²
Pow. użytkowa: 112.5 m²
Pow. użytkowa: 286.2 m²
Pow. użytkowa: 126.2 m²