Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinejk.arkadia blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
163157 odwiedzin | wpisów: 62, komentarzy: 317, obserwuje: 65
 

Po rozmowach ze specjalistami

autor: jk.arkadia blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczoraj spotkaliśmy się z naszym projektantem oraz z "ekipą budowlaną". Co do pierwszego to już na początku podniósł nam ciśnienie nieoczekiwaną zmianą ceny adaptacji (nagle cena urosła do 3000zł). Ostatecznie jest usprawiedliwiony - w końcu powiększamy garaż, a przez to także konstrukcję dachu...A poza tym ma być kierownikiem budowy naszego domku. Generalnie zdziwiło nas to, że facet od samego początku odradza nam przydomową oczyszczalnię ścieków, mając w sumie marne usprawiedliwienie - wg. niego takie przydomowe oczyszczalnie ścieków powodują konflikty sąsiedzkie jak tylko wiatr zawieje w nieodpowiednią stronęblog budowlany - mojabudowa.pl. Zmiany jakie wnieśliśmy do projektu wyglądają jak na poniższym obrazku:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Jak widać nie wnosiliśmy wiele uwag do projektu. Powiększyliśmy garaż po długości z przodu i tyłu +0,70m oraz w bok +1,0m. Co daje nam łączną powierzchnię 32m kw. Poza tym likwidujemy 2 okna tarasowe (z jadalni i sypialni). Zastanawiamy sie jeszcze w jaki sposób zamknąć kuchnię. Najprościej byłoby postawić sciankę działową w miejscu obecnego "mini barku" ale wówczas drzwi zamykałyby się po skosie a średnio to sobie wyobrażam... wiec trzeba jeszcze sie nad tym zastanowićblog budowlany - mojabudowa.pl

 Tyle o projekcie.

Teraz budowlaniec. Jest już kolejnym z fachowców, z którymi rozmawialiśmy, ale jego oferta wydaje się najrozsądniejsza. Poza tym ekipa ta ma bardzo dobrą opinię w okolicy. Zdecydowaliśmy się na odeskowanie dachu i pokrycie go papą. Do końca roku chcemy by dom był już przykryty.

 

 


Komentarze (5)
Tytuł: Super projekt!
autor:bearek dodano: 2010-01-31 | 12:51:33
Piękny domek, też by mi odpowiadał ;)Chyba to jeden z nowszych projektów tej pracowni, bo wcześniej go nie widziałam a my w końcu zdecydowalismy się na Librę ;)Pozdrawiamy i powodzenia!!!
Tytuł: Dziękuję badzo
autor:jk.arkadia dodano: 2010-01-31 | 22:30:45
my tez wam życzymy powodzenia z waszą LIBRA. Co do projektu masz rację ostatecznie został przekazany do sprzedaży w czerwcu 2009. Pozdarwiam;)
Tytuł: trzy grosze
autor:andzias77.mojabudowa dodano: 2010-02-01 | 11:15:42
pozwalam sobie wtrącić- zamiast powiększać garaż i wpędzać się w koszty adaptacji może trzeba było kupić projekt 2G.Nasz projekt jest podobny, też malutkie pomieszczenie C.O i chcieliśmy je przenosić na tył garażu i go powiększać, ale w końcu wzięliśmy projekt z podwójnym garażem i teraz chyba wszystko sie nam zmieści.osobiście Arkadia bardzo mi się podoba,razem z trytonem była naszym faworytem, ale po wstępnych rozmowach z wykonawcą przestraszyliśmy sie kosztów dachu i w końcu padło na Helike. Z zainteresowaniem będę śledzić wasze postępy, bo to naprawdę piękny dom. pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiej realizacji marzeń
Tytuł: jeszcze jedno
autor:andzias77.mojabudowa dodano: 2010-02-01 | 11:19:49
w sprawie przydomowej oczyszczalni-jak projektant może wam odradzać? Jakie ma alternatywne rozwiązania? i co na mówią wasze warunki zabudowy lub Plan zagospodarowania przestrzennego?
Tytuł: do andzias77
autor:jk.arkadia dodano: 2010-02-01 | 13:05:45
projekt w werski 2G odpadał ze względu na rozmiar a pomniejszanie 2G czy powiększanie 1G oznaczało jednakowy koszt. Co do oczyszczalni to szczerze argumenty że trzba dbać "non stop" wg pana projektanta i ze sa nieprzyjemne zapachy jeśli sie nie wrzyca, wg niego drogich kostek antyzapachowych, nie trafiają do mnie. jedyne co to to ze podłoże prawdopodobnie jest gliniaste co zwiększy koszty oczyszczalni. W MPZP jest napisane, ze jesli ktoś na etapie budowy zamontuje sobie oczyszczalne zamiast szamba, w przyszłości nie będzie mysiał przyłączaćsie do kanalizacji jak będzie w przypadku domów z szambem. Teraz bedziemy musieli dokładnie porozmawaić z kimś kto to sprzedaje jakie są koszty, itd. ZA, jest rówieniż fakt ze można wziąć kredyt z dopłatą z BOŚ na oczyszczalnię jak również pozostałe rozwiązania proekologiczne przy budowie. My rówież zastanawiamy się nad SOLARAMI. Może mógłby sie wypowiedzieć ktoś czy korzysta z teggo rozwiązania. I jak się sprawdza?

No to start

autor: jk.arkadia blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witamy wszytskich

Budować sie czy nie budować?Budować czy nie? Jednogłośnie zadecydowaliśmy BUDUJEMY:) Działkę mieliśmy, wiec trzeba było wybrać tylko/ aż odpowiedni projekt, który ma kuchnię (zamkniętą) przy wejściu, wykusz, pokój na parterze, przejście przez 2 pary drzwi do garażu, pralnio - suszarnię - prasowalnię na strychu i tak oto wybraliśmy ARKADIĘ z dobrychdomów.

Zmiany, które rozważamy to:

- zamknięcie kuchni przesuwanymi drzwiami  od strony jadalni,

- powiększenie garażu, z uwagi na małe pomieszczenie gospodarcze,

- zmiana stolarki okiennej i kolorystyki elewacji o raz z uwagi na MPZP kolor dachu,

- podwyższenie ściany kolankowej.

Co do spraw formalnych to czekamy jeszcze na decyzję o przyłączu energ. żeby złożyć wszytskie dokumnety na pozwolnenie budowlane.

Teraz w weekend zamierzamy się spotkać z ekipą budowlaną i projektantem adaptującym. Trzeba będzie też porozglądać się za materiałami budowlanymi.


Komentarze (1)
autor:aniailukasz dodano: 2010-01-29 | 09:37:36
Życzymy powodzenia, duuuuużo ciepliwości i radości z budowania:)
 
Pow. użytkowa: 184.9 m²
Pow. użytkowa: 138.5 m²
Pow. użytkowa: 152.8 m²
Pow. użytkowa: 148.3 m²